(44) Marek Janáč, Pavel Tumlíř, Milan Harvalík: DIVNOPIS: PROČ SE TO TAK JMENUJE?

(44) Marek Janáč, Pavel Tumlíř, Milan Harvalík: DIVNOPIS: PROČ SE TO TAK JMENUJE?
18.6 2015
Radioservis ve spolupráci s Českým rozhlasem, Praha 2006. 1. vyd. 214 s. 101 obcí podivného jména (které např. nekončí na -ice a nic konkrétního nepřipomíná). U jména obce upřesnění, kde leží, první písemný doklad existence, výskyty jména vč. již zaniklých obcí, výklad původu názvu, pamětihodnosti obce a jejího okolí. Barevné ilustrace obce, památek, přírodních zajímavostí. ISBN 80-86212-47-5 229,- Kč.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).