(26) Wolfgang Dauber: FENEISŮV OBRAZOVÝ SLOVNÍK ANATOMIE

(26) Wolfgang Dauber: FENEISŮV OBRAZOVÝ SLOVNÍK ANATOMIE
18.6 2015
Grada, Praha 2007. 3. vyd. 536 s. 8000 odborných anatomických pojmů, 800 vyobrazení. Překlad 9., zcela přepracovaného německého vydání. Přeložili a upravili Radomír Čihák a Miloš Grim. Termíny z aktuální „Nomina anatomica“, podle „pařížského“ názvosloví vytvořeného Federative Committee of Anatomical terminology. Kniha popisuje člověka v 22 základních kapitolách (obecná anatomie; kosti; spojení kostí, klouby a vazy; svaly; šlachové pochvy a tíhové váčky; trávicí systém; dýchací systém; močopohlavní systém; dutina břišní a pánevní; žlázy s vnitřní sekrecí; srdce; tepny; žíly; mízní systém; mozkové a míšní obaly; mícha hřbetní; mozek; hlavové nervy; míšní nervy; autonomní nervový systém; smyslové orgány; kůže a kožní orgány). U každého obrázku čísly popsány latinské termíny s českým překladem a popisem. Různými druhy a barvami písma odlišeny různé úrovně názvosloví. Podrobný 60 stránkový rejstřík ke snadnému vyhledání latinského termínu. ISBN 978-80-247-1456-1.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).