(21) LEXIKON PRO MILOVNÍKY VÍNA

(21) LEXIKON PRO MILOVNÍKY VÍNA
18.6 2015
Newsletter, Beroun 2006. 155 s. Přes 1000 pojmů, např. názvy vinařských oblastí z Čech, Evropy i celého světa (Maďarsko, Bordeaux, Savojsko, ale třeba i Thajsko). Každé heslo výrazně označeno hnědavou barvou, následuje jeho popis. Délka hesel se liší od několika řádek až po celou stranu. Mnoho hesel je bohatě ilustrováno, navzájem jsou propojena pomocí odkazů. Pojmy z oblasti druhů vína (bílé víno, cuvée, brut, tokajské, mošt), základních odrůd (muškát, ryzlink, tramín), pojmy z degustování a hodnocení vín (riserva, grand cru, kulaté víno, kryovíno, svíravost, tělo vína, sommeliér), vinařské technologie (rmut, školení, mšička, mikroklima), základní náležitosti etiket i pojmy z našeho i cizích vinařských zákonů. Kvalitní fotografie a obrazové i celostránkové odkazy k jednotlivým pojmům. ISBN 80-7350-066-3.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).