ANGLICKO-ČESKÝ ČESKO-ANGLICKÝ PŘÍRUČNÍ KNIŽNÍ SLOVNÍK

ANGLICKO-ČESKÝ ČESKO-ANGLICKÝ PŘÍRUČNÍ KNIŽNÍ SLOVNÍK
18.6 2015
LINGEA, Brno 2006.1. vyd. 1350 s., 75 000 hesel, 50 000 příkladů, idiomů a frází, 280 000 překladů. 30stránkový přehled gramatiky, 600 rozdílů mezi americkou a britskou angličtinou, 2 000 názvů světových měst i s výslovností, 3 800 zkratek s výklady, mapy a geogr. přílohy. Hesla, významy, fráze i četná ustálená slovní spojení vybírány se zřetelem k frekvenci jejich užívání a využitelnosti v běžné komunikaci. Rozsáhlá odborná terminologie z oblasti ekonomiky, práva, vědy a techniky a dalších oborů. Množství zcela nových a dnes velmi aktuálních výrazů, ale také slov a významů ryze hovorových či slangových. Při práci na anglické straně slovníku vycházeli autoři z nejnovějších anglických výkladových slovníků Collins, Oxford, Cambridge, Longman, Cassell, Merriam Webster, Chambers, Random House, z řady slovníků frázových sloves, idiomů a slangu, z odborných slovníků a encyklopedií, v neposlední řadě z vlastních korpusových zdrojů, a také internetu. Česká strana vychází z vlastního rozsáhlého výkladového slovníku češtiny, vytvářeného již od roku 2001. ISBN: 80-903381-9-4. 590,- Kč.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).