Dvacáté narozeniny JTP

18.6 2015
Úvodem oslav 20. narozenin JTP proběhla v sobotu 10. dubna 2010 na rohu Maiselovy a Široké ulice na Starém Městě pražském tryzna za kuchyň otce a matky zakladatelů JTP (foto 2-9), jejímž vyvrcholením bylo umístění pamětní desky na dům v Široké 10 (10-13). Za těmito secesními okny, pod nahým andílkem, v minulém století, spatřila JTP světlo světa (1).

Na odpoledním semináři Překlady a interpretace kultur (14-17) promluvili Antoni Kroh (18), Jitka Kotalová (19, 20) a Věra Halászová (21), moderoval Andrej Rády. Více o programu semináře ZDE.

Narozeninové oslavy vyrcholily večírkem za hojné účasti členů, příznivců i vzácných hostů. Jedním z nich byl pan Jacek Baluch, bývalý polský velvyslanec v Praze, bohemista a překladatel (26, 27).

K příjemnému poslechu nám zahrál Swing-Cheek a zapěla kolegyně Aleny Hanusová and her girl and boys (22-25).

Za práci pro JTP byly kolegyním a kolegům a hlavně kamarádům předány pamětní šampusky. Katce Filgasové (28) za neúnavné organizování polštinářských kurzů, Helence Giordanové (29) za zajišťování publikací EU a zahraničních přednášejících na Jeronýmových dnech a přípravu CD "Veřejné listiny", Reňousovi Durčákovi (32) za objevení, přeložení a zmenedžování nahrávky hymny JTP, Jeňýkovi Hájkovi (30, 31) za péči o knihovnu JTP a Rubenovi Pellarovi (33) za usilovné zpracovávání nekonečného Siebenschenova seznamu i za jeho odvážné spiklenectví. Ája Šourková dostala skleničku za tajemnictví Slovníku roku i za výborné buchtičky, kterými zásobuje mejdany JTP, foto s šampuskou se však nepovedlo.

Otci zakladateli, Andrejovi Rádymu (34, 35), bylo u příležitosti významného výročí JTP uděleno čestné členství .

K narozeninám přišla blahopřát a milé dárky předat i delegace Komory soudních tlumočníků ČR, na foto (36) zleva Dáša De Blasio Denčíková, předsedkyně JTP Amalaine Diabová a Katy Štifterová.

(Foto na této stránce A. Diabová, P. Kautský, Č. Prchlík, A. Rády.)
IMG-jpg-10.jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-11.jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-12.jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-12a.jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-13.jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-1-3.jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-13a.jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-14.jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-15.jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-16.jpg -  Stáhnout
|<  <   1 2 3 4 5    >  >| Pages: 1 of 5
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).