ZLATÁ STUHA 2015

26.6 2015
V květnu 2015 byli oceněni nejlepší autoři, překladatelé a ilustrátoři knih pro děti a mládež v soutěži Zlatá stuha pořádané Českou sekcí IBBY, Klubem ilustrátorů dětské knihy, Obcí překladatelů a Památníkem národního písemnictví. Organizační výbor vedený Lucií Šavlíkovou uspořádal galavečer ve slavnostním Velkém sále Novoměstské radnice, podvečerem provázela Taťjána Medvecká.
Překladovou část hodnotila porota ve složení Jana Jašová, Michal Kolezsar, Viola Somogyi. V této části byly oceněny tyto knihy:

Beletrie pro děti:
Shel Silverstein: Jen jestli si nevymejšlíš, Albatros,
překlad z angličtiny: Stanislav Rubáš, Lukáš Novák, Zuzana Šťastná

Beletrie pro mládež:
Ch. Morgenstern, J. Ringelnatz, H. C. Artmann, E. Jandl: Malé lalulá, Archa,
překlad z němčiny: Radek Malý.

Cenu za celoživotní dílo získal básník Jiří Žáček a výtvarník Stanislav Kolíbal.

****************************

Převzato ze Zpráv Obce překladatelů.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).