Objednávka, smlouva nebo zakázkový list

18.6 2015
Zuzana Slánská se s námi podělila o svou zkušenost z kontroly, kterou u ni provedla ČOI. Při kontrolní objednávce překladu požadovali kontroloři zakázkový list.


Překladatel dostane zakázku mailem, poštou nebo si zákazník přijde osobně.


V případě písemného zadání má překladatel potvrdit objednávku nebo se zákazníkem uzavřít smlouvu. E-mailovou korespondenci lze také považovat za objednávku. Pokud však přijde zákazník osobně a zakázka mu není vyhotovena na počkání, má mu překladatel vystavit tzv. zakázkový list, v němž potvrdí o jakou zakázku se jedná, z jakého do jakého jazyka, za jakou sazbu, do kdy a podobně.


K tomu Zuzana dodává:
Proč bych ho nadále nevystavovala, když je to hlavně moje výhoda? Dává mi to v případě osobního přijetí objednávky velké jistoty a vždy můžu říci, že jsem povinná ho vystavit.

Vzor zakázkového listu najdete ZDE.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).