Paloma Pedrero: Polibky (Beso a beso), v překladu Šárky Valverde.

Paloma Pedrero: Polibky (Beso a beso), v překladu Šárky Valverde.
18.6 2015
Vydal Václav Vydra roku 2008 v Praze, ISBN 978-80-254-1617-4.
Jedenáct příběhů o prvním nebo nezapomenutelném polibku vzniklo na objednávku autorky, která léta pravidelně přispívá svými sloupky do španělského deníku La Razón. Ze zážitků lidí, které oslovila, i svých vlastních, vystavěla příběhy, které měly být humorné, ale nakonec jsou leckdy prostoupeny bolestí, melancholií, úzkostí, obavou, ale i vášní.
Autorka sama říká: „Světem hýbe láska. Láska v jakékoli podobě. Vede nás dopředu. Avšak láska erotická, smyslná...ta přichází, když to nejmíň čekáme. Chce se nám tančit, rozpohybovat ztuhlé boky, unavené prsty, srdce, které jsme už dali do důchodu. Mé dílo vás vybízí, abyste se zasnili a zavzpomínali na doby, kdy jste byli nevinní. Chce vás přesvědčit, že v jakékoli chvíli a v jakémkoli věku lze políbením znovu ožít. Chtěla jsem vám svými příběhy rozechvět tělo, aby znovu pocítilo ono vzrušující jiskření a mravenčení.“
Poprvé byla polovina povídek inscenována ve španělském Alicante v roce 2005.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).