Nina Rücker: Ela, dívka, která prošla peklem. Přeložila Helena Petříková.

Nina Rücker: Ela, dívka, která prošla peklem.  Přeložila Helena Petříková.
18.6 2015
Autorkou knihy je berlínská novinářka Nina Rücker.
Je to pravdivý příběh mladé Ukrajinky, dívky, která se narodila ve špatné době ve špatné zemi. Zamilovaná, plná iluzí a nadějí, následovala svého přítele do Německa. Tam ji její milenec, spojený s ukrajinskou mafií, prodal do bordelu. Ela se stala jednou z obětí gigantického obchodu s lidmi a prostitutkou z donucení. Přesto se ale pokusila z tohoto ďábelského kruhu uniknout, což se jí posléze podařilo. Našla i přátele, kteří jí pomohli, ale i po mnoha letech nemohla na své otřesné zážitky a životní zklamání zapomenout.
Právě za pomoci berlínské novinářky a církevních kruhů se jí podařilo vyvolat soudní proces a docílit potrestání těch, kteří chtěli její život zničit.
Bude ale trvat ještě měsíce, než Ela pochopí, že proces skutečně skončil. Že může začít nový život.
Muž na cizineckém úřadě jí řekl: „Máte všechny šance, abychom vám po osmi letech udělili povolení k trvalému pobytu z národnostně právních a humanitárních důvodů“.
Ela je ještě nedůvěřivá. Ale jedno ví: protloukla se do dneška a zvládne to i v budoucnu. A hlavně: přesvědčila se, že na světě jsou i slušní a dobří lidé a že snad spravedlnost přece jen existuje.
Mladá aurorka napsala nejen aktuální dokument o nucené prostituci v temném světě mafiánských praktik, ale i dojemný příběh odvážné ženy.

Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).