Nejdu na barikády! (od Amalaine Diabové)

18.6 2015
Poslední dobou stále dostávám výzvy a řetězové maily, ať také protestuji proti zvýšení DPH na knihy. Prý to knižní trh zahubí. Prý vyjde o 50 % méně učebnic. Česká kultura zahyne…

Tak vám nevím, vážení, ale nějak mě to nedojímá.

Platit vyšší DPH se mi nechce. Komu by se chtělo? Ale když se bude plošně zvedat, nevím proč by právě knihy měly mít nějaké úlevy. Proč právě nakladatelé si myslí, že je budu podporovat v jejich boji? Jak oni podpořili potřebu překladatelů uživit se svou prací? Kdy naposled nabídli překladateli honorář, který by mu aspoň pokryl náklady? O ceně papíru a elektřiny se nesmlouvá, ty si diktuje dodavatel. O ceně překladu se taky nesmlouvá, tu si diktuje vydavatel.

Promiňte, že s vámi nejdu na barikády. Nemyslím si, že budete tak strašně biti zvýšením DPH, jak biti jsou překladatelé už řadu let na honorářích od vás. A taky vám jich není líto.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).