KAUZA ProMoPro A TLUMOČENÍ

18.6 2015
„To je ta agentura ProMoPro fakt tak dobrá? Hoďte sem nějaké své zkušenosti,
ať mám dobrý pocit, že si z těch 760 mil. Kč aspoň někdo něco vydělal poctivě za
nějakou tu kabinu,“ ptal se na diskusní skupině jeden náš moravský kolega, když propukla kauza ProMoPro.

Nikoliv.

Od počátku této kauzy stále někdo plete dohromady ProMoPro s tlumočením. Nedávno třeba ministr financí ve zprávách.

Kvality ani zásluhy firmy ProMoPro nebudu hodnotit, to mi nepřísluší, ale tlumočení pro české předsednictví Evropské unie bylo předmětem samostatného výběrového řízení, v němž zvítězila a tlumočníky zajistila agentura Artlingua za ceny zcela obvyklé. S firmou ProMoPro to nijak nesouviselo. Ta zajišťovala ozvučení včetně tlumočnické techniky a sluchátek – tedy hardware, nikoli tlumočení. Takže tě zklamu Olegu, ty miliony šly mimo nás.

Naopak, v druhé půlce předsednictví jsme jako tlumočníci měli zakázáno brát si občerstvení spolu s delegáty, což jsme vnímali s pochopením – někde tu půl miliardu ušetřit museli.

Amalaine Diabová
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).