SOŠNÁ SOUTĚŽ VYŘEŠENA!

18.6 2015
Věhlas Jednoty tlumočníků a překladatelů a jejích zakládajících členů se zaslouženě šíří daleko za hranice politické, jež nyní opět o něco ztratily na významu, ale i za geografické hranice kontinentální.
Důkazem je i fotografie (vlevo dole), k níž se vázala naše soutěž.
Její účastníci museli odpovědět na dvě otázky:

1) Kterého z dlouholetých aktivistů JTP znázorňuje tato socha?
2) Kde se nachází?

Uzávěrka soutěže byla 30. ledna 2008.

Na podobě sochy se zasloužilým knihovníkem JTP Janem Hájkem se shodli mnozí, druhá otázka je však odradila od zaslání odpovědi.
Správná odpověď na obě otázky došla jen jedna a jejím autorem i absolutním vítězem soutěže je pan profesor Josef Fronek, anglista a lexikograf, držitel několika cen v soutěži Slovník roku:
1) Jan Hájek, knihovník JTP
2) Donald Dewer (1937-2000 - otec národa, obnovitel skotského parlamentu), Buchanan Street, Glasgow.
(To už je jasné i z druhé fotografie, kterou uveřejňujeme až nyní).

Slíbili jsme však tři ceny, proto i z těch částečných odpovědí byli ještě vylosováni:
* paní Hana Špoulová: Dobrý den, posíláme odpověď do soutěže, kdo z aktivistů JTP je na soše. Dle nás je to Jeník Hájek. Zdravíme – Špoulová (TaP servis).
* pan Jan Hlavička: (...) Listoval jsem v TOP z prosince 2007... chtěl bych se zeptat, zda ona socha na str. 18 nepatří náhodou Janu Hájkovi?

Výhercům blahopřejeme.
Za odměnu všichni obdrželi hezkou publikaci Milana Poláka Pražské pivovárky a pivovary, kterou vydalo a naší soutěži laskavě věnovalo nakladatelství LIBRI.
(www.libri.cz)
IMG-jpg-86_Klihovnik1.jpg -  Stáhnout
IMG-jpg-klihovnik2.jpg -  Stáhnout
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).