JEŠTĚ JSEM TADY - televizní dokument - rozhovor s Dášou Steinovou

18.6 2015
Tereza Brdečková hovoří s lidmi, kteří mají víc za sebou než před sebou.
Režie Z. Tyc

Překladatelka Dagmar Steinová prožila život plný zvratů, dá se říci, že i dobrodružství. Patří ovšem k těm, kteří vyplnili život prací a o svém soukromí na veřejnosti příliš nehovoří. Narodila se v židovské lékařské rodině, díky prozíravosti rodičů a s velkou dávkou štěstí přežila stejně jako celá rodina válku, a už během války začala pracovat jako novinářka. Přesto, že toužila následovat rodiče v lékařské profesi, medicínu nikdy nevystudovala. Jako redaktorka Odeonu a v časech normalizace jako tlumočnice především stále překládala - má na svém kontě desítky titulů. A bez ohledu na svůj věk pracuje dodnes. V tomto dílu cyklu Ještě jsem tady se setkaly dvě racionálně uvažující ženy, překladatelka a spisovatelka. Jejich rozhovor je důkazem toho, že k odpovědnému a hodnotně prožitému životu je kromě trochy štěstí potřeba především velké pracovitosti, osobní odvahy a síly neklesat na mysli, i když to nebývá snadné.

Celý pořad najdete na adrese:

www.ceskatelevize.cz/porady/1059542845-jeste-jsem-tady/211562253100001-jeste-jsem-tady-dagmar-steinova/
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).