Top 62/2002

18.6 2015
Do českého trestního zákona byl propašován světový unikát

Profesionální tlumočníci a překladatelé, kteří byli až dosud ochotni vykonávat veřejnou službu pro justici
a vyšetřovací orgány v přípravných řízeních podle trestního řádu nebo pro státní správu v řízeních podle procesního práva, mají nyní důvod přinejmenším k vážnému bilancování. České republice tak kromě mezinárodní ostudy hrozí problém se zajištěním tlumočníků pro výkon práva a rozhodování státních orgánů.

Všechny české profesní organizace a instituce, které se zabývají tlumočením, mj. Jednota tlumočníků a překladatelů, Komora soudních tlumočníků ČR, Asociace konferenčních tlumočníků ASKOT, Ústav translatologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, společně jednají o dalším postupu proti nepatřičnému legislativnímu experimentu v právě schválené novele trestního zákona.

Křivé tlumočení pokud si chcete stáhnout článek včetně grafiky, je k dispozici v formátu pdf (622 kB)
IMG-pdf-krive62.pdf -  Stáhnout Online otevřít
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).