(8) Vladimír Segeš, Tomáš Klubert, Matej Medvecký: ENCYKLOPÉDIA VOJEN.

(8) Vladimír Segeš, Tomáš Klubert, Matej Medvecký: ENCYKLOPÉDIA VOJEN.
10.1 2021
OD NEJSTARŠICH ČIAS PO SÚČASNOSŤ. Ikar a.s., Bratislava 2020. 352 s. Kniha představuje výběr válečných konfliktů, popisující a objasňující vojensko-politické pozadí a důsledky válek v globálním měřítku, a to od dob starého Egypta po současnost, s důrazem na slovenské národní dějiny. Autoři knihy nabízejí čtenáři přehled o více než 200 válkách a téměř 70 bitvách od nejranějších dob až po současnost. Lepší pochopení událostí zvyšuje nejen počet ilustrací, ale také mapy a schematické náčrtky bojových situací. Práce tří vzdělaných a zkušených autorů je výsledkem jejich mnohaletého studia dějin válečných konfliktů. Jejich práce kvalitativně výrazně převyšuje obvyklou knižní produkci v této oblasti a nepochybně zaujme nejen zvláštní skupinu milovníků vojenské historie, ale i zájemce o historii obecně. Atraktivita práce je zvýšena zvažováním výběru obrovského počtu válečných konfliktů, z nichž mnohé, a to nejen na regionální úrovni, se konaly právě na slovenském území. ISBN 978-80-551-5611-8. Kč 1048,00.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).