(1) ELEKTRONICKÝ METEOROLOGICKÝ SLOVNÍK

(1) ELEKTRONICKÝ METEOROLOGICKÝ SLOVNÍK
23.7 2020
Česká meteorologická společnost. Elektronický meteorologický slovník výkladový a terminologický je výsledkem mnohaleté práce terminologické skupiny České meteorologické společnosti (ČMeS). Navazuje na knižní vydání Meteorologického slovníku výkladového a terminologického vydaného v r. 1993. V souvislosti s rozmachem meteorologie v 90. letech byla práce na terminologii obnovena. Současná podoba slovníku byla pro veřejnost zpřístupněna začátkem r. 2019. Dosavadní statické stránky byly nahrazeny databázovým systémem hesel a webovým rozhraním, které umožňuje mj. fulltextové vyhledávání v termínech i v jejich explikacích. Další uživatelsky příjemnou novinkou je prolinkování odkazů v jednotlivých heslech, které umožňuje snadno číst související hesla. V neposlední řadě může slovník posloužit při práci s cizojazyčnými odbornými texty, neboť obsahuje interaktivní rejstříky hesel v angličtině, slovenštině, němčině a ruštině a prozatím neúplný francouzský rejstřík. Slovník obsahuje téměř 4500 hesel, z toho více než tři čtvrtiny výkladových, a také seznam více než 300 odborných zkratek. Slovník je neustále aktualizován a doplňován. Je dostupný http://slovnik.cmes.cz.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).