(30) SLOVNÍK SÚČASNÉHO SLOVENSKÉHO JAZYKA M-N.

(30) SLOVNÍK SÚČASNÉHO SLOVENSKÉHO JAZYKA M-N.
14.12 2016
Veda, vydavatelstvo SAV, Bratislava 2016. 1104 s. 3. svazek vícesvazkového slovníku, který zpracovali pracovníci Jazykovědného ústavu Ľudovíta Štúra (hlavní redaktorka S. Jarošová). Cílem je vyplnit více než 35 let trvající vakuum ve vydávání výkladových slovníků většího rozsahu. Slovník obsahuje informace o 16.815 heslech (výklad významu, příklady použití z autentických zdrojů a další údaje) a 4.654 frazeologismů. Zachycuje základní terminologii z více než 100 vědeckých oblastí. Součástí je i příloha obsahující názvy obcí na Slovensku s příslušnými jmény obyvatel. Při tvorbě slovníku se využívaly metody a nástroje počítačové lexikografie a soubor textových korpusů - Slovenský národní korpus a několik specializovaných a webových korpusů v souhrnném rozsahu přes 3,5 miliardy textových slov. Toto výjimečné dílo poskytne uživateli nejen komplexní pohled na lexikální bohatství slovenštiny, ale také kvalifikovanou pomoc při výstavbě kultivovaného jazykového projevu. ISBN 978-80-224-1485-2. € 23,34.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).