(09) Chejn, Aleš - Zaťko, Ján - Gíslason, Jón - Kupča , Vojtěch: ISLANDSKO-ČESKÝ STUDIJNÍ SLOVNÍK: Í

(09) Chejn, Aleš - Zaťko, Ján - Gíslason, Jón - Kupča , Vojtěch: ISLANDSKO-ČESKÝ STUDIJNÍ SLOVNÍK: ÍSLENSK-TÉKKNESK STÚDENTAORÐABÓK.
15.8 2016
Aleš Chejn, Pardubice 2016. 1. vyd. 1012 s. Celkový počet hesel 30.575 (s 46 725 významy nebo slovními spojeními), z toho je 28 097 svébytných hesel obsahujících alespoň jeden význam nebo slovní spojení. Zbylá hesla (v počtu 2 478) jsou varianty, dublety nebo nepravidelné tvary. Cílem vytvoření tohoto studijního slovníku je zpřístupnění islandského jazyka všem zájemcům o tento jazyk. Slovník je určen především českým a slovenským studentům islandštiny, kteří zde naleznou ucelené fonetické, morfologické a syntaktické informace, jakož i slovní zásobu potřebnou k aktivnímu i pasivnímu užití s rozsahem vhodným ke studiu islandštiny na vysoké škole. Slovník je rovněž určen všem zájemcům o islandštinu a Island, jimž slovník nabízí encyklopedické informace, úvod do fonetiky a gramatiky a velké množství fotografií a ilustrací. Navíc obsahuje řadu informací, které usnadní práci i islandskému uživateli (např. použití více než 10.000 synonym a antonym, překlady příkladů ap.) Slovní zásoba původně vychází z Concise Icelandic-English Dictionary (Hólmarsson, Sanders a Tucker 2007), značně však byla rozšířena díky přístupu k webovému projektu ISLEX (Úlfarsdóttir 2016). Velké množství hesel bylo přidáno na podnět uživatelů online verze Islandsko-českého studijního slovníku. Slovník je primárně online elektronický slovník, volně přístupný na internetových stránkách www.hvalur.org. 3.000,- Kč. ISBN 978-80-260-2385-2.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).