(1) Kopecký, René – Bahbouh, Charif: TURECKÁ, PERSKÁ A ARABSKÁ PŘÍSLOVÍ A MUDROSLOVÍ.

(1) Kopecký, René – Bahbouh, Charif: TURECKÁ, PERSKÁ A ARABSKÁ PŘÍSLOVÍ A MUDROSLOVÍ.
18.6 2015

Dar Ibn Rushd, Brandýs nad Labem, 2013. 1. vyd. 128 s. V příslovích a mudroslovích bývají obyčejně zašifrovány poznatky a zkušenosti mnoha staletí. Pokusme se s touto knížkou nahlédnout do světa tureckého, perského a arabského, do světa blízkého Orientu. Některá přísloví jsou vzdáleností času a kultur těžko přeložitelná i pochopitelná, některá existují v obdobné podobě i v češtině. Zahrnuti každodenně spoustou informací, pokusme se prostřednictvím jednoduchých vět pochopit ty věci nejjednodušší. Mravní zásady, platné pro každého, ať žije v jakékoliv době a kdekoliv na zemi. ISBN 978-80-86149-82-0. 138 Kč.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Jak se hladí duše

Datum konání: 10.8 2020
František Novotný, Eva Šašinková, Miloš Černý
Více
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).