Jean Baptiste Delacour: Malá encyklopedie charakterových vlastností, Aneb jak poznat člověka na prvn

Jean Baptiste Delacour: Malá encyklopedie charakterových vlastností, Aneb jak poznat člověka na první pohled. Přeložila Helena Petříková.
18.6 2015
Kdo z nás by si nepřál, rozpoznat charakter zajímavého člověka, s nímž se setkává poprvé v životě? Chcete-li se stát znalcem lidí, nahlížet do jejich nitra a vyvozovat důsledky ze zdánlivě nevýznamných, avšak neklamných znamení, určujících složitou lidskou povahu, pak je tato kniha pro Vás základním a stěžejním dílem!
Autor, Jean Baptiste Delacour byl po 40 let úspěšným psychologem, který nejenže provozoval praksi pro své pacienty, ale byl i úspěšným autorem řady knih z oblastí psychologie i okrajových oborů. Publikoval zejména v Holandsku, Švýcarsku a Německu.
Knihou „Encyklopedie lidských charakterů“, kterou čtenářům předkládáme, vytvořil
jedno z prvních standardních děl na téma „znalost lidských povah“ v komplexním pohledu. Velmi zajímavým a přitom zábavným způsobem získá vnímavý čtenář neocenitelné poznatky a doslova „návody“ pro využití této oblasti psychologie jak v soukromém, tak i v profesním životě. Velkou výhodou pro čtenáře jsou na sobě zcela nezávislé kapitoly, takže si z obsahu můžete vybrat jen téma, jež Vás zajímá.
Uvažujete o vážném vztahu?
I při první schůzce s partnerem či partnerkou budete schopni hodnotit charakterizující příznaky svého protějšku podle jeho mimiky, gest, ale i rysů obličeje, tvaru rukou a některých tělesných proporcí.
Jste manažerem a zkoumáte uchazeče o místo ve Vaší společnosti?
S novými znalostmi lehce proniknete pod povrch společenské „slupky“ každého adepta při prvním pohovoru.
Chcete lépe poznat sami sebe?
Udělejte si jednoduché testy, jež autor v knize uvádí.
Je pro Vás záhadou Vaše právě narozené dítě?
Autorovy poznatky Vám usnadní orientaci v jeho duševním i tělesném vývoji, a můžete se vyhnout chybám ve výchově.
Navíc – díky autorově poctivé a vyčerpávající interpretaci všech jeho komplexních vědomostí z psychologie a z medicíny všeobecně, ale i z okrajových nauk jako astrologie či chirologie obohatíte své všeobecné znalosti a získáte univerzální přehled o nevyčerpatelném tématu v oboru, jež přináší každý den nové otázky a v jehož středu je nejzajímavější stvoření mezi nebem a zemí: ČLOVĚK.

Publikace je též zařazena v soutěži Slovník roku, ročník 2008 - viz ZDE.


Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).