Gabriela Weberová Babulíková: Islámská ekonomie a bankovnictví.

Gabriela Weberová Babulíková: Islámská ekonomie a bankovnictví.
18.6 2015
První monografie, která představuje českým čtenářům téma v zahraničí již dávno diskutované. Co to je islámská ekonomie? Jak lze provozovat bankovnictví v souladu s islámem? Pokud ano, podle jakých pravidel? Odpovídá současná praxe islámských bank těmto pravidlům? Je islámské bankovnictví kompatibilní s konvenčním? Odpovědi na tyto otázky naleznete právě v této publikaci, která vyšla v nakladatelství Dar Ibn Rushd.

Na českém knižním trhu se poprvé objevuje publikace, která se tomuto tématu věnuje. Kniha systematicky zkoumá původ pravidel, kterými se islámská ekonomie a bankovnictví chtějí řídit a která je odlišují od konvenčního pojetí. Klade si otázku, zda současná praxe islámských bank odpovídá těmto pravidlům a zda existují možnosti a způsob, jak islámské bankovnictví napojit na konvenční systém.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).