Daniela Sůvová: Fede e liberta' da Teheran a Praga

Daniela Sůvová: Fede e liberta' da Teheran a Praga
18.6 2015
Víra a svoboda od Teheránu po Prahu.
Vydalo nakladatelství Edicom, Legnano (Itálie) 2009. ISBN 9788882362904.
www.gruppoedicom.it


Vylíčená fakta jsou skutečná, je zde popsána cesta jednoho života, který se spisovatelce z retrospektivního hlediska jeví, jakoby by bylo již vše předurčeno ještě před narozením a jak víra sehrává velmi důležitou roli. Nepřála si v knize vystupovat v první osobě, proto vše vypráví pod jménem přítelkyně, jisté Marie. (Druhé jméno autorčino je de facto Marie: Daniela Maria).
Jedná se o svědectví cesty člověka, životní cesty a odbočení, k němuž došlo následkem nevyjádřitelně velké bolesti a přes kterou protagonistka dokázala jít dál svojí životní poutí mnohem vyrovnanější než před tím. Došlo k události, po níž došlo k metamorfóze a ona rázem pochopila opravdové životní hodnoty, opravdové dary, najednou viděla a slyšela vše jinak.
Pochopila, že tomu tak muselo být, že to vše mělo jistý cíl, pochopila jen to, co Bůh chtěl, aby bylo pochopeno. Ví, že nejdůležitější věcí na světě je láska s velkým L. Láska bratrská, láska k druhému, ta pravá, nesobecká a nevypočítavá.
Mysterium života - pochopila, že se musí svěřit do rukou Božích, avšak ne slepě a automaticky, nýbrž vyrovnaně a odpovědně. Zlepšila se kvalita života a tím i kvalita těch okolo ní.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).