Bohuslav Balcar: Z NORMANDIE PŘES ARDENY AŽ K NÁM

Bohuslav Balcar:  Z NORMANDIE PŘES ARDENY AŽ K NÁM
11.7 2018
18. dubna 1945 vstoupil první americký voják na území předválečného Československa. Tak započalo osvobozování naší země od západu. Tato kniha přináší      v unikátním, doposud takovýmto způsobem nepublikovaném souhrnu podrobnosti o závěrečné fázi 2. sv. války v Evropě, která se odehrála na českém území. Stěžejní částí je velmi podrobný chronologický přehled bojových akcí od 18. dubna 1945, kdy vstoupil první americký voják na české území, do Dne vítězství 8. května 1945, popisující den po dni bojové akce US Army v rozčlenění na i ty nejnižší jednotky (roty, čety).
Knihy také popisuje historii vzniku a bojovou cestu oněch 12 amerických jednotek, vstoupivších na českou půdu v první útočné vlně. Jejich bojové akce jsou výstižně vsazeny do širšího rámce, tvořeného přehledným popisem závě-rečných válečných operací v Evropě včetně struktury proti sobě bojujících armád. Zajímavé jsou i další kapitoly, zabývající se vztahy Československa k jeho spojencům i nepřátelům, otázkou, zda mohlo hitlerovské Německo válku vyhrát, která z bojujících stran se dopustila více chyb ad. Jako velké memento vyznívá kapitola nazvaná „Válka je svinstvo“!
Jedná se o dílo nabité informacemi, které pomohou mnohem podrobněji poznat onu dobu, kdy k nám přicházela svoboda.

Více na stránkách nakladatelství Resonance:
https://www.resonance-nakladatelstvi.cz/

resonance.doa@seznam.cz

 
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).