Třicetiletí JTP

08.2 2021

Jednota tlumočníků vloni vzpomněla svých třicátých narozenin. Oslava se ze známých důvodů konati nemohla a dá-li Jeroným, uspořádáme ji společně někdy během roku, až nám bude dovoleno opět se hromadně družit.

Ze stejných důvodů vyšla opožděně, až letos, publikace
30 let Jednoty tlumočníků a překladatelů v diplomové práci Elišky Bělouškové Zemanové.

Ano, čtete správně. Naše bohulibá organizace toho již zažila a vykonala tolik, že studentce Ústavu translatologie FF UK stála za vypracování diplomové práce. Obsahuje historii JTP od jejího založení v roce 1990, rok po roce, až do termínu odevzdání diplomky v červenci 2019. Byla obhájena, autorce ještě tímto blahopřejeme a po redakční úpravě ji vydala knižně.
Na 80 stranách naleznete mimo výše uvedeného též chronologický přehled vzdělávacích akcí, publikační činnosti, soutěže Slovník roku a účasti na veletrzích Svět knihy, dabingové soutěže o cenu Františka Filipovského, výletů a výjezdních zasedání, vzdělávacích akcí Jeronýmovy dny a Mladý Jeroným aj. Jednotlivé kapitoly jsou doprovázeny fotodokumentací.

Publikace stojí 150 Kč, pro členy JTP a přidružených organizací (ASKOT, ČKZJ) 100 Kč
při osobním převzetí na sekretariátu JTP, při zaslání poštovné a balné 30 Kč.
Objednávky mailem na adrese
jtp@jtpunion.org.

Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).