Malá encyklopedie charakterových vlastností, aneb, Jak poznat člověka na první pohled

Malá encyklopedie charakterových vlastností, aneb, Jak poznat člověka na první pohled
18.6 2015
Malá encyklopedie charakterových vlastností, aneb, Jak poznat člověka na první pohled / Jean Baptiste Delacour ; [přeložila Helena Petříková], 1. vyd., Praha : Brána, 2006, 341 s. : il. ; 22 cm, ISBN 80-7243-276-1 (váz.) : Kč 298,00, Přeloženo z němčiny (Lexikon der Charakterkunde Menschenkenntnis auf einen Blick).


Tato encyklopedie německého autora, který se přes čtyřicet let zabýval psychologií, popisuje základní lidské vlastnosti, které se dají vyčíst z lidského těla. První kapitola popisuje celkový vzhled člověka, druhá , co vše se dá vyčíst z rukou a nohou, třetí obsahuje pohyby a chování, čtvrtá reakce a charakteristiky, pátá grafologii, šestá krevní skupiny, sedmá popisuje lidskou ruku, osmá reakce dítěte před narozením, devátá ruce novorozenců, desátá nemluvňata, jedenáctá prognózy z dětských rukou, dvanáctá čáry na rukách novorozenců, třináctá kosmobiologické doplňky. Nakonec se vše uvede trošku na pravou míru.

Každá kapitola je doplněna základním lékařských popisem, co vše můžeme na první pohled poznat o zdravotním stavu člověka, dále vypozorované psychologické změny a další podrobnosti.
U každé kapitoly je dost názorných obrázků, na kterých se popisují dané markanty a vlastnosti.
Tato kniha bude určitě potřebnou pro všechny personalisty, psychology, učitele, ale i pro všechny, kdo se zajímají o chování člověka.
Poznámky:
str.15, špatně rozdělený odstavec
str.16, fluor není zlatožlutý plyn a není jednomocný (to je chlor)
str. 22, osamocená tečka
str. 78, Obličeje, špatné písmeno
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Jak se hladí duše

Datum konání: 10.8 2020
František Novotný, Eva Šašinková, Miloš Černý
Více
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).