Lexikon pro milovníky vína

18.6 2015
Lexikon pro milovníky vína Beroun : Newsletter, c2006, 155 s. : barev. il. ; 20 cm, ISBN 80-7350-066-3 (brož.)

Tato zajímavá publikace formátu 100x195 mm, která se pohodlně nejde do náprsní kapsy každého milovníka vína, obsahuje přes 1000 pojmů. Jsou zde názvy vinařských oblastí z Čech, Evropy i celého světa (Maďarsko, Bordeaux, Savojsko, ale třeba i Thajsko). Každé heslo je výrazně označeno hnědavou barvou a pak následuje jeho popis. Délka hesel se liší od někoika řádek až po celou stranu. Mnoho hesel je bohatě ilustrováno a navzájem propojeno pomocí odkazů. V encyklopedii najdeme pojmy z oblasti druhů vína (bílé víno, cuvée, brut, tokajské, mošt) základních odrůd (muškát, ryzlink, tramín), pojmů z degustace a hodnocení vín (riserva, grand cru, kulaté víno, kryovíno, svíravost, tělo vína, sommeliér), vinařské technologie (rmut, školení, mšička, mikroklima), základní náležitosti etiket i pojmy z našeho i cizích vinařských zákonů. V encyklopedii najdeme i vysoce kvalitní fotografie a obrazové i celostránkové odkazy k jednotlivým pojmům.

Celá encyklopedie je vysázena poměrně zvláštním neobvyklým písmem připomínajícím Verdanu, což zvláště u levé závorky vypadá dost rušivě. V knize je několik drobných chybiček, třeba: špatný vzorec kyseliny octové, jméno vínanu, etylalkohol a Botrytis Cinerea. V knize je velký podíl reklamy, která často působí rušivě, někdy zabírá reklama celou stránku uprostřed hesel. Často se vyskytují i neslabičné předložky na konci řádku, dokonce i na začátku věty.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Jak se hladí duše

Datum konání: 10.8 2020
František Novotný, Eva Šašinková, Miloš Černý
Více
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).