Jak dostávat automaticky zprávy z JTP - kanál RSS

18.6 2015
Na stránkách JTP je přes 2000 článků a každý den přibývají další. Zpravidla každý týden chodí členům JTP e-mailový zpravodaj se souhrnem toho, co se od posledního vydání zpravodaje_jtp stalo. Abonentům a dalším čtenářům, kteří o to požádali, pak chodí informace s odkazy zhruba jednou či dvakrát do měsíce.

RSS je šikovná služba, která vás upozorní na jakoukoliv změnu, přidaný článek, akci a vlastně na vše, co se na webu JTP změnilo.

Pokud máte zapojený příjem RSS kanálů a na webu přibude nový článek, dostanete o tom ihned informaci od serveru JTP a nemusíte čekat na příslušný mail či na zpravodaj, do kterého se odkazy dostanou s jistým zpožděním. JTP je napojena i na RSS kanály spřátelených organizací, takže se nemusíte každý den dívat, co je na našem webu nového, ale přijde vám o tom informace až do vašeho počítače.

Jak se k odběru RSS přihlásit?

Vše můžete snadno provést ze svého počítače – za pár minut to zvládne každý.

1.
Na stránkách www.jtpunion.org klikněte levým tlačítkem myší na žlutooranžový čtvereček s nápisem RSS.

2.
Objeví se stránka s nápisem „přihlásit se k odběru toho kanálu“. Klikněte opět levým tlačítkem myši na žlutou hvězdičku se zeleným křížkem.

3.
Pak zadáte jméno kanálu, potvrdíte přihlášení a vše je hotovo.

4.
Následně se pak při každém spuštění InternetExploreru nebo jiného prohlížeče můžete podívat do seznamu svých kanálů.

Druhý postup je trochu odlišný:

1.
Musíme mít Outlook a RSS budeme stahovat pomocí čtečky.

2.
Nejoblíbenější je asi RSS Popper - dá se zadarmo stáhnout z http://www.paradisoft.com/rsspopper/download.asp

3.
Program se nainstaluje do Outlooku a přímo do něj pak dostáváme RSS zprávy.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).