Juvenes Translatores 2014

18.6 2015
Od 1. září se mohou střední školy hlásit do soutěže Juvenes Translatores, kterou každoročně po celé EU pořádá Evropská komise. Elektronickou přihlášku lze podat v jakémkoliv jazyce EU do 20. října 2014 na internetových stránkách soutěže:
http://ec.europa.eu/translatores/.

Soutěž je určena pro 17leté (tj. v roce 1997 narozené) studenty. Jejich úkolem bude v den samotné soutěže – 27. listopadu 2014 – přeložit jednostránkový text z jednoho z 24 úředních jazyků EU do druhého. Na výběr tedy mají z 552 jazykových kombinací.

Tématem letošních překladů bude evropská identita. Po soutěži posoudí práce překladatelé z Evropské komise a vyberou za každou země jednoho vítěze. Autoři vítězného překladu budou v dubnu 2015 pozváni do Bruselu na slavnostní předání cen. Navštíví také Generální ředitelství pro překlady, kde mohou blíže poznat práci profesionálních překladatelů Evropské komise.

Soutěž se koná již po osmé. Za Českou republiku zvítězil v minulém ročníku Jiří Pavlacký z Gymnázia Brno-Řečkovice, které v soutěži vyhrálo již podruhé (2011 a 2013).

Podmínky soutěže, přihlášky a další informace:
http://ec.europa.eu/translatores/
Sociální sítě: https://www.facebook.com/translatores

Kontakt: DGT-TRANSLATORES@ec.europa.eu
nebo Vítězslav Zemánek – tel.: 255 708 243,
Vitezslav.Zemanek@ec.europa.eu

Autor: Zastoupení Evropské komise v ČR
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).