Cena Pavla Orságha Hviezdoslava pro Ewalda Oserse

18.6 2015
Dne 15. října 2007 bylo v bratislavském Zichyho paláci předáno nejvyšší slovenské ocenění pro zahraničního překladatele slovenské literatury, Cena Pavla Orságha Hviezdoslava, našemu čestnému členu Ewaldu Osersovi.
Za přítomnosti více než 60 hostů - včetně laureáta slovenské poezie Milana Rúfuse - proběhl asi devadesátiminutový obřad, proložený několikrát hudebním vystoupením. Projevy přednesli doc. Jozef Leikert, předseda Asociace organizací slovenských spisovateľov, básník a překladatel Milan Richter a doc. Ján Vilikovský. Ukázky dvou Osersových překladů slovenských básní zarecitoval (slovensky a anglicky) herec slovenského Národního divadla. Doc. Leikert ve svém projevu mj. podotkl, že poprvé v dějinách Ceny P.O. Hviezdoslava bylo rozhodnutí poroty jednomyslné a rychlé, třebaže byli navrženi čtyři kandidáti.
Zichyho palác, krásná, uvnitř zmodernizovaná budova v historické části Bratislavy, poskytl důstojný rámec pro tuto slavnostní příležitost.
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

Akce

Přisedněte si…..

Datum konání: 05.8 2020
(v letním vydání)
Více
Seznam akcí
European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
pondělí a středa 13.00 - 17.00 hod.
úterý, čtvrtek a pátek 10.00 - 12.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).