Brainstorming o audiovizuálním překladu v JTP

Brainstorming o audiovizuálním překladu v JTP
11.12 2019

Překládáte titulky nebo scénáře pro dabing? Chcete, abychom se audiovizuálnímu překladu věnovali v Jednotě tlumočníků a překladatelů? Přijďte diskutovat o tom, co audiovizuální překladatele zajímá, co je trápí, v čem by jim mohla pomoci profesní organizace a jak byste se chtěli zapojit. 

Setkání proběhne 14. ledna od 16 do 19 hod. v K-centru
na Senovážném náměstí 23 v Praze, přízemí, místnost 16.


Poptávka po audiovizuálním překladu dnes prudce roste, a proto mnozí z nás pociťují, že je potřeba vzájemně o sobě vědět, dále se vzdělávat, informovat se o trendech a diskutovat o tématech, jako je kvalita, sazby, podmínky, autorská práva… Takovýmto fórem se může stát Jednota tlumočníků a překladatelů (JTP), která je otevřena i všem audiovizuálním překladatelům. Je ale na nás, abychom si řekli, co potřebujeme, a pomohli to zrealizovat.

Program:

  • inspirace z evropských organizací audiovizuálních překladatelů

  • o AVTE, evropském sdružení těchto organizací

  • nástin možných aktivit JTP

  • výhody členství v JTP

  • brainstorming

Moderuje Miroslav Pošta.

Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).