Postup prací na nové terminologické databázi JTP

12.11 2019

Postup prací na nové terminologické databázi JTP
(Tomáš Svoboda a Marek Buchtel)

JTP disponuje cenným souborem mnoha set glosářů, přístupných pro členy JTP. Jednota v současné době pracuje na vytvoření ucelené databáze, kam se postupně jednotlivé glosáře nahrávají. Již se podařilo vytvořit jednotnou strukturu databáze a společnou šablonu pro konverzi glosářů. Při prezentaci se dozvíte více o projektu, jeho fázích, aktuální rozpracovanosti a o zamýšlené budoucí podobě ucelené databáze.


Soubor PDF ke stažení níže.
TermDatabase_Tomas-Svoboda-Jeronym-2019.pdf -  Stáhnout Online otevřít
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).