Mluvíme do počítače

21.12 2019

Mluvíme do počítače

recenze  aplikace NovaVoice od Miroslava Herolda

Článek je ke stažení ve formátu PDF zde níže.

ToP__Mluvime-s-pocitacem_v18.pdf -  Stáhnout Online otevřít

Komentáře

Martin Janda

21.12 2019

Pár poznámek dlouholetého uživatele: 1. Novavoice je jen překupník. Já nakupoval přímo u výrobce (www.speechtech.cz) a za 10 tisíc bez DPH sice nemám plovoucí licenci, ale zato už dva roky dostávám zadarmo aktualizace a pokud něco potřebuji (což není vzácné, program má své mouchy), podpora vždy ochotně poradí. Na druhé straně, za ty dva roky se podmínky mohly změnit. 2. Off-line režim funguje prakticky v každém programu - ještě jsem nenašel takový, aby to v něm nefungovalo. To znamená, že to bude fungovat i v tranzitu a dalších kočkách - netřeba testovat. 3. Zvýšení produktivity závisí na počtu tagů a slov či neslov, které program nezná, v textu. Dále to závisí na míře nejistoty v hlase - jakékoliv zaváhání, nejistotu nebo pozastavení program nemilosrdně trestá nepřesnostmi. Tagů i nejistoty v hlase mám habaděj, přesto zrychlení práce odhaduji na nějakých 40 až 50 %. Nadiktováno v programu MegaWord (prodávaného Novavoicem jako Novavoice), chyby manuálně opraveny.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).