Jak zobrazit text v databázi Eur-Lex dvojjazyčně nebo v konsolidovaném znění

18.6 2015
Hledáme-li v databázi Eur-Lex legislativní text, který potřebujeme vidět současně ve dvou až třech jazykových verzích, zadáme v pokročilém vyhledávání termín/slovní spojení a jazyk vyhledávání.

Lze nastavit chronologickou sestupnost zobrazení zaškrtnutím
políčka dole na stránce Zúžit na poslední konsolidované znění .

Po kliknutí na Hledat se objeví příslušné dokumenty. U dokumentu, pod nímž je uveden formát html, je třeba kliknout na název dokumentu, a ne na html, a objeví se stránka, kde jsou uvedeny všechny jazyky, v nichž je dokument
zveřejněn. Pod jazyky je možnost zvolit až 3 jazyky paralelního zobrazení.

U dokumentů, které nejsou zveřejněny ve formátu html, ale pouze v pdf, toto zobrazení nefunguje.

Třeba v konkrétním případě evropského zatýkacího rozkazu vypadá stránka, kde lze zvolit paralelní zobrazení tří jazykových verzi, takto:

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/?qid=1395741681339&uri=CELEX:32002F0584
Žádné komentáře. Buďte první.

Přidat komentář

European Commission International Federation of Translators Asociace konferenčních tlumočníků v ČR Komora soudních tlumočníků ČR Česká komora tlumočníků znakového jazyka Obec překladatelů Svaz českých knihkupců a nakladatelů Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze Filozofická fakulta UMB v Banskej Bystrici Svět knihy Opus arabicum Slovenská spoločnosť prekladateľov odbornej literatúry Pražský Literární Dům iLiteratura STAR Group Paraple Centrum

O JTP

JTP je nezávislá, dobrovolná, profesní organizace profesionálních tlumočníků a překladatelů otevřená všem, kteří chtějí podpořit její činnost. JTP byla založena v roce 1990, aby hájila profesní, pracovně právní a sociální zájmy svých řádných členů, napomáhala jim k dalšímu vzdělávání, propagovala je na trhu práce a informovala je o pracovních příležitostech. JTP dbá na povznesení společenské prestiže profese i kvality překladu a tlumočení. JTP je členem Mezinárodní federace překladatelů FIT.


Více

Kontakt

Senovážné náměstí 23,
Praha 1, 110 00

Tel.: 224 142 312
Tel.: 224 142 517
E-mail: JTP@JTPunion.org


NÁVŠTĚVNÍ DOBA:
středa 11.00 - 15.00 hod.
 

Napište nám

Jen vám chceme připomenout, že náš web používá cookies. Pokud si jejich nastavení nezměníte, bereme to jako souhlas s jejich užíváním. Přenastavit je samozřejmě můžete kdykoliv (další informace).